Egzamin ósmoklasisty 2023 dla ukraińskich uczniów – przepisy, praktyczne porady

Egzamin ósmoklasisty w roku 2023 nie będzie pierwszym egzaminem, w którym wezmą udział uczniowie z Ukrainy. MEiN próbuje ułatwić zdawanie egzaminów dzieciom z Ukrainy, jednak wciąż pojawia się wiele obaw, szczególnie dotyczących egzaminu z języka polskiego. Można by rozważać, czy inna forma egzaminu nie byłaby dla uczniów z Ukrainy bardziej odpowiednia i przystępna, ale póki nie mamy alternatywy, polscy nauczyciele muszą przygotować uczniów do egzaminów w obecnej formie. Jakie są wymagania prawne, formy dostosowania oraz jak pomóc uczniom w przygotowaniach - podpowiadamy w artykule.

Język obcy, język polski, matematyka – przepisy prawna dotyczące egzaminów

Terminy egzaminów

Szczegółowe warunki dostosowania

Praktyczne porady na podstawie analizy zeszłorocznego egzaminu