Badania lekarskie nauczycieli w teorii i praktyce

Każdy nauczyciel, podobnie jak każdy inny pracownik, zanim zostanie dopuszczony do pracy musi odbyć badania lekarskie. Są one później powtarzane w czasie pracy. Ich wynik pokazuje, czy nauczyciel może być nadal zatrudniony na swoim stanowisku, czy też nie. Co wtedy, jeśli nie? I kto oraz kiedy powinien na takie badania kierować? Czy od orzeczenia lekarskiego można się odwołać? Kiedy nauczyciel może złożyć wniosek o urlop zdrowotny? Czy badania lekarskie mogą się odbywać w czasie lekcji szkolnych? Kto za nie płaci? To wiele pytań, których nie zostawiamy bez odpowiedzi. Artykuł porządkuje wszystkie niezbędne przepisy i informacje. Dodatkowe porady prawne z praktyki szkolnej, oraz dokumenty do tematu stanowią całościowe kompendium wiedzy na temat badań lekarskich nauczycieli.

Odpowiedzi na pytania: dr. Dariusz Dwojewski, Michał Kowalski i Leszek Skupski

Badania wstępne, okresowe i kontrolne

Wykonywanie badań w godzinach pracy

Objęcie programem zdrowotnym