Dodatkowe wynagrodzenie roczne nauczycieli i pracowników niepedagogicznych - 15 pytań i odpowiedzi

Ile pracownik musi przepracować, aby mieć prawo do dodatkowego wynagrodzenia rocznego? Jak wygląda procedura ustalania prawa do 13tki? Które składniki należy wliczyć, a które nie do podstawy wymiaru dodatkowego wynagrodzenia rocznego? Czy okres urlopu wypoczynkowego wpływa na prawo do 13tki? Co można uznać za efektywnie przepracowany czas pracy? Czy zatrudnienie po 1 września przesądza o prawie do dodatkowego wynagrodzenia? Czy należy się 13tka po zmarłym pracowniku? Odpowiedzi na te, oraz wiele innych pytań w artykule. Zbieramy w nim najczęstsze problemy i wątpliwości naszych Czytelników oraz porządkujemy przepisy i poszczególne wymogi.

Procedura obliczania prawa do trzynastki

Wysokość trzynastki za 2022 roku

Składniki wliczane i niewliczane do podstawy trzynastki

Trzynastka dla nauczyciela w praktyce